Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stopařův průvodce galaxií

5. 8. 2008

Stopařův průvodce galaxií

 

Douglas Adams

 

  Planeta Země má udělat místo nové hyperprostorové dálnici, což znamená smrt všem obyvatelům. Jeden pozemšťan, sympatický Arthur Dent (ve kterém se tak trochu poznáme všichni), však díky pomoci svého kamaráda - mimozemšťana stopne kosmickou loď  a zachrání se před jistým koncem. Začíná dobrodružná cesta vesmírem..

 

  Pětidílná série mě nadchla. Jak odlišná byla tahle fantasy od všech knížek co jsem kdy četla! Adamsův skvělý humor vás prostě dostane. Jenže od půlky třetího dílu mě zčistajasna přepadla nuda a Stopaře jsem odložina. Najednou už bylo moc všech těch vymšlených planet, tvorů a serepetiček.. zkrátka přitažené za vlasy.

  Tím rozhodně nechci říct, že Stopař je nějaká ubohá slátanina bez myšlenky, nápadu. Právě naopak!  Jenom prostě.. asi se neumím dost dobře vžít do kůže zelené dvouhlavé kreatuře a jejím/jeho malým kamarádíčkům. Byt' jeden z nich je člověk. 

  P.S. Dodnes nevím jak to skončilo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hodnocení

(Jaromír, 6. 4. 2012 22:11)

Fakt nejlepší kniha, co jsem kdy četl. Jen škoda, že autor už není mezi náma. O to víc jsem byl potěšen, když jsem zjistil, že existují takové libůstky jako Wesmírný omyl nebo třeba Zeměplocha.