Jdi na obsah Jdi na menu
 


X-factor - pitva (starší)

2. 6. 2008

  Nakonec nám tu tedy zbyla poslední kategorie, zezačátku podceňovaná, nakonec vítězná - 25+. Tak zblízka do ní

 

 

Lukáš Javůrek

ObrazekLukášův hlas si popravdě řečeno příliš nepamatuju. V předfinálových kolech jsem ho zařadila do kategorie šedý průměr a ani v dalších kolech nepředvedl nic, čím by tohle zařazení očividně popřel. Asi nezpívá úplně špatně, ale rozhodně se příliš nehodí do X-factoru. Kdoví jestli se nějak uplatní v hudebním světě, spíš asi ne. Opustil nás 30.3.

 

 

 

 

Martina Pártlová

ObrazekI když by se na první pohled mohlo zdát, že tu máme nějakou tuctovou fiflenu, myslím si, že blíž k pravdě je opak. Martinin sametový hlas nepatří k těm úplně obvyklým a svoje místo v soutěži si jistě zasloužila - úžasný úspěch, vzhledem k tomu, že nikdy dřív na veřejnosti nevystupovala. Její vystoupení byla povedená, obzvlášť španělština zněla krásně. Jen její hudební vkus mě trochu mrzí..vypadla 18.5.

 

 

 

Ondřej Ruml

Obrazek

Ondra byl mým favoritem asi posledních 5-6 finálových kol; kompletně mě totiž dostala jeho muzikálnost (hra na banjo, klavír), lehkost, s jakou vše předvedl i schopnost zazpívat téměř cokoli. Také velký rozsah a příjemná barva nejsou na škodu. U Ondry byste ani nenašli žádné intonační nepřesnosti. A všechno si vždycky upravil po svém. Ondra vypadl (nevyhrál) 1.6.

 

 

 

Jiří Zonyga

ObrazekProti Jirkovi nic nemám. Zpívá krásně, čistě, typický rocker. Ale rockeři byli, jsou a budou - a vždycky jich bude hodně, není to žádná nová věc. Budou hrát na zábavách, koncertech a tak podobně, jenže těžko z nich budou národní idoly, kteří jsou něčím jiní. Kde je konec Spilkovi a jemu podobných? Nicméně musím říct, že Jirkův Sluneční hrob byla jedna z nejhezčích věcí všech superstar a xfactorů dohromady. JIrka zvítězil 1.6.

 

 

  Tak X-factor nám skončil a do cíle doběhl jen jeden človíček - rocker Jirka z Moravy. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, každopádně ale pro mě tenhle chlápek nezvítězil - jak už víte , já jsem fandila Ondřejovi. A to z jednoduchých důvodů:

1) Vždycky si do skladby přidá něco vlastního - od nástroje po skok

2) Do všech skladeb šel naplno a věřila jsem mu je

3) Nemá intonační problémy

4) Zvládá i náročné skladby, nemá problém s rytmem - je nesmírně muzikální

5) Nebojí se riskovat a zvolí klidně i swing 

  Ale jinak vás docela chápu, že jste fandili Jirkovi...i ten milion si asi zaslouží víc:) Teď už jde jen o to, jak se oba zapojí do hudební branže.. budou schopni napsat vlastní písničky?? A prorazit s nimi??